Akou voľbou je oblečenie od značky Pentagon Tactical?

Pentagon Tactical pôsobí v oblasti vojenského oblečenia a doplnkov už od roku 1991. Spoločnosť začala v Nemecku ako malá maloobchodná predajňa s novým a použitým vojenským nadbytočným tovarom. V roku 1993 sa podnik presťahoval a rozšíril otvorením nového veľkoobchodného skladu v severnom Grécku. Pripravili sme pre vás zaujímavý článok, ktorý sa vo všeobecnosti zameriava na obľúbenú značku.

Článok je napísaný v rámci spolupráce s Roy.sk.

Firma Pentagon sa orientuje na výrobu rôznych druhov oblečenia. V jej ponuke nájdete civilné verzie odevov, no nevynecháva ani outdoorové či taktické doplnky výstroja. Ich sortiment obsahuje aj doplnky, ako sú nosiče plátov a obuv. Komplexnú recenziu na topánky od výrobcu Pentagon sme vám už aj v minulosti priniesli TU.

V ponuke firmy nechýba ani populárne funkčné prádlo Plexis. Z výbavy ponúkajú aj zaujímavé sumky či puzdra. Ich sortiment sa tiež postupne rozšíril aj o batohy či tašky, ktoré zákazníkom uľahčia mnoho námahy. Napríklad si v nich pohodlne odnesiete celé vybavenie na strelnicu.

Spracovanie produktov je na pomerne vysokej úrovni. Firma používa moderné a kvalitné materiály. Cena za tovar sa pritom pohybuje v prijateľnej hladine. Široké spektrum produktov zaručuje, že si u nich to svoje nájde každý. Oblečenie na rybačku, prechádzku do lesa alebo na taktickejšie účely. Ak vás zaujíma komplexná ponuka značky Pentagon, pozrite si ju TU.

Slováci značku Pentagon najviac vnímajú vďaka ich známymi nohavicami. Ich ponuka disponuje napríklad džínsami Rouge, ktoré sa vďaka svojmu strihu dokonale hodia do mestských podmienok. Týmto modelom značka oslovuje mnohých outdoorových nadšencov, ktorí si medzi klasickými fashion nohavicami v bežných obchodoch nevedia vybrať.

No najúspešnejším modelom nohavíc z dielne Pentagonu ostávajú nohavice BDU. Verzia 2.0 úspešného modelu je ešte viac prepracovaná. Či už ide o kvalitu šitia, využitých materiálov a moderného strihu… Nohavice sú vďaka svojmu vysokému setu veľmi príjemné na nosenie. Pás je tiež pohyblivý, obsahuje gumičky, ktoré sa pri akejkoľvek aktivite postavy prispôsobujú. Nohavice tak užívateľovi zaistia komfort a pohodlie. Model obsahuje veľké množstvo vreciek, ktoré sú všestranne využiteľné. Z početného množstva spomenieme hlavne praktické vrecko vhodné pre akýkoľvek veľký smartfón.

Svojich priaznivcov oslovujú nohavice hlavne kvalitným materiálom s charakteristickou úpravou látky RipStop, ktorá zamedzuje poškodeniam. Navyše povrch je vylepšený o teflónovú vrstvu, ktorá sa stará to, aby sa na nohavice nechytala každá drobná nečistota. Veľkým výberom z ponuky veľkostí sa pre svojich súperov stávajú ťažkou konkurenciou na trhu. Nohavice sú vďaka svojmu spracovaniu vhodné na akékoľvek účely.

Taktické, outdoorové či mestské… Je to rozhodne dobrá voľba. Aj keď je nutné poznamenať, že z našej osobnej skúsenosti odporúčame nohavice pred kúpou vyskúšať. Lebo ak má niekto širšie lýtka alebo stehná, nemusia mu úplne sadnúť. Ak vás zaujíma, ako nohavice vyzerajú, kliknite TU a pozrite si ich.

Nezanedbateľné portfólium ponuky Pentagonu tvorí aj široký výber búnd vhodných na rôzne ročné obdobia. Tá naj z ich ponuky sa v tomto prípade javí bunda Artaxes Level V.

Podľa charakteristík na najväčšom outdoorovom eshope na Slovensku Roy.sk bunda je ideálna do sychravého počasia. Vďaka Storm-Tex membráne vás bunda udrží v suchu a zároveň nechá vašu pokožku dýchať. Ľahká a pevná tkanina vás ochráni pred vplyvom vonkajších poveternostných podmienok. Pozitívne vlastnosti bundy sú podporené aj flísovou podšívkou bundy, ktorá reprezentuje novinky v oblasti kontroly telesnej teploty. Tkanina tvorí sito, ktoré neumožňuje prechádzať studenému vzduchu dovnútra a teplému zasa von. Ak sa chcete na termoizolačné vlastnosti bundy pozrieť podrobnejšie, kliknite TU.

Tretí produkt, ktorý je medzi fanúšikmi tejto značky obľúbený je tričko Pentagon Spartan Warrior. Je vyrobené z bavlny ring-spun, čo je tkanina zložená zo zakrútených vláken. To zabezpečuje, že tričko sa stáva odolnejšie voči poškodeniam a zároveň komfortnejšie na bežné nosenie. Odev obsahuje tiež špeciálnu úpravu, ktorá po spotení nezapácha. Lákavý vzor robí produkt skutočne praktickým a moderným kusom oblečenia zároveň. Chcete sa o tom presvedčiť sami? Kliknite SEM!

Ak by sme to chceli zhrnúť, výber značky Pentagon Tactical je dobrou voľbou pri nákupe oblečenia, keď potrebujete niečo spoľahlivé a zároveň niečo odlišné, čo napĺňa podmienky vášho obľúbeného štýlu, ako je dostupné v bežných „fashion“ obchodoch.

Či už ste airsofťák, turista alebo rybár.

Autor: Zuzana Michalíková, Jakub Fumač

Ilustračné foto: archív Respawn

Foto produktov: Roy.sk

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem