Ihrisko Pudlák: Predstavujeme zaujímavé ihrisko v Severných Čechách. Zájdeš si s nami na poznávací výlet?

Moji kamaráti, často navštevujú akcie v Českej republike a treba povedať, že sú nadmieru spokojní s ich organizáciou, hernou plochou a priebehom. Akcie u susedov sú pre mnohých výborným zážitkom. Ponúkajú úplne iný herný výkon, kvôli ich povestnému LARPu, prístupu k akciám, celkovému zabezpečeniu a niekedy aj samotnou veľkosťou herného priestoru, kde sa akcia realizuje.

Dovolím si tvrdiť, že ich herná komunita je niekde inde ako tá naša. Tak ako aj u nás, sú ich niektoré akcie povestné, majú vysoký ohlas a odozvu aj u našich hráčov. A, samozrejme, podobne ako u nás, tam vznikajú nové herné priestory, ktoré si hráči budujú svojpomocne a s nadšením.

Jeden takýto priestor, ktorý sa stále upravuje a zlepšuje, vám chcem predstaviť aj teraz. Ihrisko sa nachádza pri meste Teplice v Severných Čechách. Porozprávali sme sa o ňom s Miroslavom Mašekom alias Lambar Chán, ktorý je dlhoročným hráčom airsoftu v Českej republike.

Aký typ akcií organizujete a na aký dlhý čas?

Svoju činnosť smerujeme na určitý typ hráčov. Tí chcú hlavne streľbu na pár hodín. Ich vek je väčšinou do 18 rokov. Ihrisko má podobu CQB priestorov, kde vzdialenosť medzi prekážkami na streľbu neprekročí 20 metrov. Scenárové akcie v pláne sú neskôr, teraz usporadúvame akcie v priemere dva až trikrát mesačne asi na šesť hodín.

Čo ponúka práve vaše ihrisko z hľadiska zabezpečenia akcií?
Naše zázemie je zatiaľ strohé. Väčšina hráčov k nám jazdí autami a parkujú v tesnej blízkosti ihriska vo vzdialenosti asi 50 metrov. Pre tých, ktorých vezú na akciu rodičia alebo autobus, mám v pláne postaviť prístrešok, kde si budú môcť zložiť svoje veci. V súčasnosti sú zatiaľ stoličky a stôl uložené pod holým nebom. Chce to čas. Všetko zatiaľ robím po práci, v čase svojho osobného voľna. Aj napriek tomu tam už v súčasnosti mám približne 50 prekážok, bunkrov a niekoľkometrové zákopy.

Čo si myslíte, že je prednosťou vášho ihriska?

Najdôležitejšia je podľa mňa dostupnosť lokality k MHD spojom. Netradičné sú práve už spomínané zákopy a veľmi hlboké zárezy v teréne doplnené o objekty z pneumatík. Tie plánujem časom domaskovať na prírodnejšie farby. Ihrisko sme začali stavať 22.12.2018. Pár priateľov mi pomohlo previezť 14 nákladných dodávok plných pneumatík. Už 24.12.2018 som začal s plánovaním prekážok a ich stavbou. Dnes už veľmi prácne budujem zákopy, ktoré sú ohradené pletenými plotmi z vyrezávaných stromčekov a vetví. Väčšinu staviam sám. Snažím sa využívať terén, ktorý mám. Nekopem. Našťastie bol pozemok ihriska veľmi členitý a stačilo si ho len prispôsobiť. Prekážky mám na rozlohe 200×100 metrov. Zatiaľ. Nakoľko je ihrisko predovšetkým mojim hobby. Chcel by som ale prekážky dobudovať na celom pozemku, ktorý je veľký 250×250 metrov.

Koľko ľudí sa bežne zúčastňuje vašich akcií?

Na hodnotenie priemernej účasti je ešte skoro. Je začiatok jari a airsofťáci sa zatiaľ len budia zo zimnej letargie. Ja mám nastavený limit na 50 hráčov. Pred dvoma týždňami sa nás zišlo 22, ale to pršalo ako z krhle. To beriem ako kolektívne plnenie železného muža. Hrať sme vydržali do úplného premočenia asi 3,5 hodiny. Vstupné je 100 Kč na hru aj v prípade, že sa hrá do večera. Je to paráda!


Máte nejaký odkaz pre našich čitateľov na záver?

Hráči, ktorí by chceli navštíviť moje ihrisko, musia vedieť, že mám prísne stanovené limity na výkony. Ide o rozumné medze. Meriam pravidelne, preto mi nová tvár s novou zbraňou určite neunikne. V stávke je predsa zdravie všetkých zúčastnených.
Pyrotechnika je zakázaná úplne. S ľuďmi v okolí máme dobré vzťahy a chceme, aby to tak aj ostalo. Keďže ide o lesný pozemok, limituje nás v tomto ohľade aj zákon.
Okolo ihriska sa vytvára komunita ľudí, ktorá sa na ňom rada stretáva. Ochotne medzi sebou uvítame ľudí, čo si prídu užiť svoj voľný čas s nami a radi sa k nám zas vrátia.

Ihrisko prezentujem na FB stránke nášho Klubu přátel Severočeského airsoftu aj v rovnomennej skupine. Tiež aj na stránke Big like for Airsoft, kde som adminom. Tieto stránky a skupinu používam už mnoho rokov na promovanie svojich akcií a tiež aj akcií ostatných organizátorov. Dávam im tam ľubovoľný priestor pre prezentáciu. Mnohí hráči navštevujú aj akcie mimo našej republiky, preto sa im informácie vždy hodia.

Ihrisko má aj vlastnú skupinu na FB s názvom Přátelé airsoftového hřiště Pudlák. Ak vás jeho aktivity oslovili, neváhajte ich virtuálne navštíviť.

Autor: Patrik Žitník, Zuzana Michalíková

Foto: archív ihriska

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem