Airosoft Team Phoenix: S airsoftom sme začínali ako deti

Airsoft Team Phoenix pravidelne vídame na akciách ako sú Conflict Zone či Blue Valley. Zúčastnili sa však aj troch posledných ročníkov Border War v susednom Česku. Tento tím má aj vlastný areál určený na tréning CQB techník. Od veľkých hier vždy očakávajú hlavne kvalitu organizácie a disciplinovanosť hráčov.

Prvé stretnutia s airsoftom

Väčšina hráčov tohto tímu začínala s airsoftom ako deti, keď sa hrávali s kamarátmi na poli. Ich prvé väčšie akcie boli v Plavých Vozokanoch na starom družstve, kde sa všetci stretli a spoznali. „Bola to veľmi dobrá hra, plná akcie. Hrávali sme takmer každý víkend. Dodnes na to radi spomíname,“ vyjadrujú sa hráči k spoločným začiatkom.

Tím pochádza z okolia Levíc a Nitry, založený bol 5. novembra 2012. V roku 2014 sa spojil s ďalším spriazneným tímom a vtedy pozmenil svoje logo, do ktorého boli pridané prvky loga druhého tímu. Airsoft Team Phoenix má osem členov, jednotlivé úlohy nemajú presne stanovené. Každý hrá rolu, ktorá je v danej chvíli najviac potrebná. Väčšina hráčov má viacero typov zbraní, napríklad útočnú pušku, guľomet či ostreľovačku.

Zaujímavosťou a rozhodne aj veľkou výhodou Airsoft Teamu Phoenix je vlastný areál, kde sa venujú trénovaniu CQB taktík. Taktiky OSB nacvičujú hlavne v horách. V budúcnosti by Airsoft Team Phoenix chcel upraviť výzbroj a pozmeniť taktiku hry. Ich hlavným cieľom je zvýšiť aktivitu tímu, v zmysle častejších tréningov. „V zime veľmi netrénujeme, ale ak je vhodné počasie, trénujeme dvakrát za mesiac“, vraví Marcel Izák, veliteľ. Tím taktiež plánuje dokončiť technikal aj CQB areál na hry a tréningy aj pre verejnosť, keďže sa venujú aj trénovaniu hráčov mimo vlastného teamu.

Airsoftové akcie doma a v zahraničí

Airsoft Team Phoenix je pravidelným účastníkom slovenskej akcie Conflict Zone. Máme však možnosť ich vidieť aj na podujatiach ako sú Blue Valley, Extreme Fight Lešť, alebo Red Problem. V zahraničí sa zúčastnili troch posledných ročníkov Border War.  Od veľkých hier tím očakáva v prvom rade kvalitu organizácie. „Vždy sme sklamaní, ak si organizátor takpovediac len vypýta vstupné, ale nezaujíma sa o priebeh akcie. Pri veľkých akciách počítame aj s väčšou kvalitou a disciplinovanosťou hráčov, v porovnaní s lokálnymi hrami.“

Tímové farby a dresscode  

„Náš primárny maskovací vzor je multicam, ale ak hráme LARP úlohy jednotiek PMC, tak dodržiavame ich dresscode, v prípade, že hráme afgánsky ľud, nerobí nám problém obliecť sa do ich civilného oblečenia. Výstroj máme vo farbách coyote, prípadne v multicame,“ povedal tím na margo dresscodu. Airsoft Team Phoenix nekopíruje špeciálne jednotky, výstroj má každý hráč upravenú podľa seba, tak ako mu to vyhovuje. Radi medzi seba prijmú nových členov, dôležité je hlavne to, aby zapadol do kolektívu. Ďalším kritériom je vyhovujúci dresscode a výbava.

Mottom tímu a zároveň aj odkazom pre čitateľov je pokrik: „Man the Fuck up!“

Ak vás oslovili aktivity tímu Airsoft Team Phoenix a chceli by ste ich kontaktovať, nájdete ich na:  https://www.facebook.com/AirsoftTeamPhoenixLevice.

Autor: Romana Hladná

Foto: Archív tímu PAT

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem