AIRSOFT GALEON´S AREA: Organizovaná hra a minimum konfliktov je pre mňa to hlavné

Nedávno mohli hráči airsoftu zaregistrovať slávny návrat na scénu niekdajšej známej arény v Očkove. Ide o priestory bývalého družstva spojeného s autocrossovou arénou, kde si vďaka rôznorodej ploche príde na svoje každý bojovník.

My sme sa s organizátorom Galeonom porozprávali o jeho cieľoch a plánoch do budúcna. Chceš vedieť, čo je jeho hlavným zámerom počas pobehovania po ihrisku s oranžovou vestou a megafónom v ruke?

Kde presne sa nachádza vaše ihrisko ?

Je v dedine Očkov. Po vstupe do dediny z cesty číslo 504  prejdete asi 850 metrov a dostanete sa na križovatku, kde po pravej strane budete mať detské ihrisko. Odbočíte do ľavej strany a prejdete na koniec tejto ulice. Tu je vstup do nášho areálu.

Môžu vás už hráči airsoftu odniekiaľ poznať?
Hráči určite ma poznajú ako profi servisného technika airsoftu, tiež aj bývalého predajcu airsoft produktov z Trenčína, kde som vlastnil predajňu Bunker alebo aj ako hráča, ktorý začínal s airsoftom asi pred desiatimi rokmi. V časoch, keď sa naša komunita v Trenčíne a okolí ešte len začínala formovať.

Aký typ akcií organizujete a na aký dlhý čas?
Organizujem lokálne akcie v sobotu alebo v nedeľu od 10:00 asi do 16:00. Závisí to od potreby samotných hráčov, do kedy sa im chce hrať.

Kde a ako sa zrodil nápad založiť ihrisko?

Idea prišla zhruba päť rokov dozadu, kedy som vlastnil airsoft predajňu. Tento areál bol kompletne súkromný a na potreby airsoftu sa hodil veľmi dobre, takže sme s kamarátmi neváhali a chopili sme sa príležitosti. Po tom, ako som predajňu zavrel, som z technických príčin na tri roky prestal robiť akcie. Ale teraz, keď sa mi naskytla príležitosť, opäť som sa chopil organizovania. Chcel som, aby hry mali vysokú úroveň organizácie, nepáčila sa mi benevolentnosť organizátorov iných akcií a panujúca anarchia počas nich.

Čo ponúka vaše ihrisko z hľadiska zabezpečenia akcií?

Kompletne súkromný areál povolený majiteľom na airsoft akcie s rozlohou asi 350 . Ihrisko je rôznorodé. Obsahuje aj vyhĺbené jazierko, ktoré je veľké asi 100 , pričom voda je v ňom asi 3 x 6 metrov. Toto územie je plné kríkov a rákosia. V administratívnej časti areálu sa nachádza bufet, WC a pitná voda. Z vonkajšej strany budovy od freefing zóny je CQB aréna o rozlohe 8 x 60metrov, ktorá je plná rôznych prekážok. Autocross aréna obsahuje valy a prekážky vyrobené z pneumatík. Areál ktorý je v strede celého komplexu je doplnený paletovými prekážkami rozmiestnenými tak, aby sa dalo obom stranám útočiť či brániť.

Čo si myslíte, že je prednosťou vášho ihriska?

V prvom rade zodpovedná organizácia. Všetci hráči sú po vstupe do areálu zaregistrovaný a označený náramkom. Následne sú premerané všetky airsoftové repliky na chronografe. Ako organizátor nehrám, ale organizujem a pohybujem sa medzi hráčmi. Pre lepšie usmerňovanie a organizovanie hry používam megafón. Pred začatím každej akcie ešte prečítam scenár a pravidlá tak, aby bolo každému jasné, čo môže a o čo ide. Hráči, ktorí nemajú 18 rokov majú u mňa povinnú ochranu celej hlavy, čo zahŕňa masku, celotvárové okuliare a prilbu.
V druhom rade chcem vyzdvihnúť rôznorodé prostredie, kde si nájde kúsok svojho raja snáď každý hráč.
Keďže je to comeback starého ihriska a akcií bolo zatiaľ málo, o scenároch a rekvizitách toho nemôžem napísať veľa. Môžem k tomu povedať toľko, že sa do budúcna určite budete mať na čo tešiť. Zatiaľ sme absolvovali primitívne scenáre ako vlajkovice hlavne pre to, aby sa areál vychytal a bol vybalancovaný pre obe herné strany. Prekážok bude stále pribúdať, takže areál sa bude neustále zdokonaľovať. Nehovoriac o tom, že hráči majú možnosť po skončení hlavnej akcie zahrať si aj v CQB aréne pištoľovicu s plynovými zbraňami.
Výhoda je aj tá, že vždy po akcii je možné si u nás zajazdiť na autocrosse, kde sme vám schopní požičať všetko potrebné za priaznivé ceny. Požičiavam aj výstroj a airsoftovú zbraň za rovnako minimálne sumy.
Som ochotný na akcie priniesť aj produkty podľa požiadaviek z predajní airsoftshop.cz, airsoftpro.cz, jefftron.cz, airsoftparts.cz či dmacsoftairstore.com. Vzhľadom na to, že pôsobím ako servisný technik, veľmi často objednávam z týchto stránok a kliknúť niekomu do košíka to, čo potrebuje a priniesť mu to na akciu, je pre mňa minimum.

Viete charakterizovať vaše ihrisko?

Naše ihrisko je zmes JRD družstva a autocross arény. Teda je viac viac OSB, aj keď disponujeme aj CQB arénou, ktorá je v starom kravíne. Tiež sa u nás nachádza pár budov, ktoré skôr v hre plnia úlohu prekážok.

Koľko ľudí sa bežne zúčastňuje Vašich akcií?

Účasť na našich akciách počas predošlých štyroch hier bola medzi 35 až 55 hráčmi. Vstupné na jedného je 5 €.

Akú odozvu zanechávajú návštevníci vášho ihriska po dohraní ?
Po tých akciách, ktoré sa u nás odohrali, si hráči chválili aj ihrisko aj organizáciu. Menšia kritika bola na prestoje medzi hrami, ale tie boli skôr spôsobené vyčerpávajúcim teplom, z ktorého hráči už nemali toľko energie.

Máte nejaký odkaz pre našich čitateľov na záver?

Každý, kto si chce užiť organizovanú hru bez hádok a herných nedorozumení na rôznorodom ihrisku, by mal tento areál navštíviť. Je oficiálny a súkromný s prístupovou cestou až do samotného priestoru, ktorý tvorí zmes JRD družstva a autocross arény.

Ak ťa aréna v Očkove zaujala a máš chuť behnúť si na najbližšiu pukačku, pozri sa na ich fanpage. Tam nájdeš určite všetko!

 

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív arény

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem