Ako to vyzerá v najväčšom CQB ihrisku na východnom Slovensku?

Čo by to bolo za krajské mesto, keby nežilo airsoftom a nemalo vo svojom okolí airsoftové ihrisko? Jedným z týchto miest je aj Prešov. Neďaleko odtiaľ, približne 13 kilometrov pri obci Drienov, sa nachádza bývalá Kafiléria, z ktorej sa stalo airsoftové ihrisko KFL-Drienov. Zaujíma vás, či sa návšteva ihriska oplatí a ako to tam vyzerá?

Človek sa ku kafilérke môže dostať z Prešova po diaľnici na Košice alebo po ceste cez dediny, ktorá je mierne rozbitá (klasické slovenské cesty). Rovnako sa tam dá prísť aj z Košíc smerom na Prešov. Priestory ihriska, ktoré je medzi dedinami, je vidieť hneď z cesty.

Na miesto je lepšie doraziť skôr, pretože na parkovisko pred ihriskom sa zmestí približne 15 áut. Nie je však problém zaparkovať popri ceste. Premávka medzi dedinami je pomerne riedka. 

Hneď ako sa bojovníci pripravia, prechádzajú skrz menšiu budovu, kde sa zaregistrujú. Vstupné je priateľské, platí sa len 2€. Organizátori robia airsoft akcie hlavne pre zábavu a to im stačí na chod ihriska. Ihrisko ponúka aj možnosť zapožičania si zbrane, treba si ju však vopred rezervovať. V požičovni zbraní sa nachádzajú guny ako napríklad AK-47, G36 a rôzne iné. Keďže ihrisko spolupracuje s army-shopmi (commando, muničak), je možné si na ihrisku zakúpiť BBčka a granáty za bezkonkurenčné ceny.

Rôznorodý priestor ihrisku nechýba

Priamo pred budovou sa zgrupujú hráči, kde pravidelne nastáva krátky brifing. Na mieste brifingu sa nachádza jeden respawn a druhý sa nachádza na opačnej (dolnej) strane ihriska. Spodná a ľavá časť priestoru sa skladá z násypov hliny a vysokej trávy. V pravej a strednej časti sa nachádzajú väčšie ale aj menšie budovy a medzi nimi sú strategicky umiestnené pneumatiky. Na ihrisku sa dá celkom rýchle zorientovať.

Priestor je výnimočný vďaka CQB oblasti, ktorú by ste v okolí hľadali asi ťažko. KFL-Drienov je najväčšie CQB ihrisko na východnom Slovensku. Vo väčšej budove sa nachádza labyrint rôznych ciest, kde na každom rohu môže číhať nepriateľ. Taktiež sa dá perfektne využívať okolie budov. Ihrisko sa pravidelne prerába a vylepšuje. Preto sa môžu hráči každý rok tešiť na nové vychytávky.

Povedzme si čosi o organizátoroch. Mnohí hráči, hlavne na východe SR, ich poznajú ako Team S.A.T alebo Saťáci. Soft hrávajú približne 10 rokov a už 8 rokov organizujú hry na spomínanom ihrisku.

Nájdeš si v priestore svoj melón?
V KFL-Drienov sa realizujú rôzne typy hier. Či už sú to vlajkovice, scenárovky, VIP hry… Časovo sú v rozmedzí od pár hodín až po celodňové. Najdôležitejšia je chuť a vytrvalosť hráčov. Ak je záujem, hra sa predĺži.

Ihrisko je prevažne zamerané na CQB hry, a preto sa najzaujímavejšie boje dejú priamo v budovách. Pri organizácii väčších hier sa využíva okolie budov, ktoré je OSB.

Pred ôsmimi rokmi nebolo v okolí žiadne softové ihrisko. Tak sa zrodil nápad založiť ho priamo v Kafilérke. Je situovaná na samote, a preto je využívanie pyrotechniky (granátov, dymovníc) bez obmedzenia.

Bežná účasť na airsoftovom ihrisku v Drienove je okolo 100 hráčov pri väčších scenárovkách. Ak sa hrá aj v OSB priestore, účastníkov býva približne 130. Rekord v počte hráčov tohto ihriska je okolo 180 zúčastnených.

Keďže do Drienova chodia hráči z rôznych kútov Slovenska (hlavne z východu a stredu), ktorí sa sem vracajú znova a znova, ich ohlasy sú výborné. Odozva je skvelá z toho dôvodu, že organizátori sa snažia hráčov airsoftu spájať a takto sú aj tvorené hry.

A ak má hráč šťastie, môže si nájsť aj svoj melón. My sme ho takto počas jednej z hier náhodne skutočne objavili. Osvieženie padlo vhod.

Záverečné slovo článku prenechávame organizátorom:

,,Chceli by sme pozvať nových hráčov k nám na ihrisko. Príďte, vyskúšajte si ho, zabojujte si a sami si utvorte názor na KFL-Drienov.“

Ak vás ihrisko zaujalo a máte chuť vyhľadať si najbližšiu akciu, fanpage priestorov nájdete TU.

Autor: Tomáš Michalík

Foto: KFL-drienov a autor

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem