Chaos Team: Za krátky čas sa nám podarilo etablovať v komunite

Tím organizuje známe hry pod názvom Charlie Down na ihrisku v Chtelnici. Podľa vyjadrení mnohých hráčov po akcii sú ich hry veľmi obľúbené. Účastníci si chvália ich organizáciu, zabezpečenie a snahu. Chalani momentálne pracujú aj na svojom vlastnom ihrisku v Hlohovci. Ako vôbec vznikol tento tím? A čo nám prezradili o svojich cieľoch do budúcnosti?

  Asi ako každý z komunity, aj chalani z tímu sú military pozitívni a vždy pozerali po zbraniach. Niektorí z členov mali väčšie šťastie a začali hrať skôr, iní len nedávno. Chaosáci uvádzajú, že je to pre nich vysoko návykový šport a ich peňaženky to patrične cítia. Vždy, keď už sú so svojim gearom spokojní, nájde sa niečo nové a pekné. Všetci veľmi dobre poznáme.

Tím sa sformoval v januári 2016 v Seredi. Ich začiatky boli rozpačité. V podstate sa zozbierali airsofťáci z okolia mesta. Každý z nich mal rozdielnu výzbroj a výstroj. Asi ako v každom tíme, aj u nich sa to po čase prefiltrovalo. Tím dostal meno, chalani si vytvorili identitu, jednotnú výstroj a začali si budovať imidž ako CHAOS Team. Medzitým k nim pribudli nový členovia zo Serede, Galanty, Šale a podobne. K ich členom patria ľudia z rôznych profesií. Armáda, silové zložky, IT priemysel, medicína a iné.

Sami o sebe uvádzajú, že: „Sme pomerne mladý tím na našej scéne, no myslíme si, že sa nám aj za ten krátky čas podarilo pomerne dobre etablovať v komunite.“

Počet ich členov je 20, no pravidelne hrajúcich je asi 13. Venujú sa aj mladým chalanom z okolia, keďže chcú, aby hrali pod dozorom starších. Majú tak medzi sebou aj pár juniorov.

Spoločným hlasovaním sa dohodli na obligátnom multicame, takže na akcii ich môžete vidieť v tejto farbe. Majú medzi sebou aj zapálených milovníkov ruských, slovenských ale aj amerických maskáčov, preto je pre nich multicam kompromisom. Výzbroj je však už vecou každého člena. Nechcú presne napodobňovať už existujúcu armádnu jednotku, ale nechcú tiež ani vyzerať ako žoldnieri z krajín tretieho sveta.

Vo svojom voľnom čase absolvujú tímové cvičenia čo najčastejšie a najpravidelnejšie. Zároveň však sebakriticky dodávajú, že stále je čo zlepšovať.

Zúčastňujú sa mnohých veľkých akcií ako napríklad Border War, Blue Spring či Extrém Fight na Lešti. Tam napríklad bojovali pod velením Milana a Baca, vďaka čomu vyhrali skoro všetky boje za stranu modrých. CHAOS tak pekne uviedol ľudí a všetko dopadlo skvele. Avšak, je stále mnoho akcií, na ktoré sa im tento rok nepodarilo dostať, čo im je ľúto.

Zrozumiteľný systéme velenia či jednoduché zmysluplné misie. To je to hlavné, čo chaosáci očakávajú od veľkých akcií. Scenár je pre nich druhoradý, hlavne ak žije len v hlavách organizátorov. Dôležitejšie sú pre nich úlohy jednotiek, ktoré tvoria tie správne momenty. Ľudia si skôr odnášajú zážitky z vydarených misií, veľkých prestreliek či dobrého Larpu.

Plány do budúcnosti majú skvelé

Zmeny vo svojom tíme chalani neplánujú. Skôr sa chcú zamerať na zmenu pôsobnosti a vplyvu na komunitu, do ktorej sa pustia spolu so svojim partnerom a sponzorom. Naďalej chcú organizovať akcie na ihriskách, kvantitu chcú nahradiť kvalitou.

„Učíme sa na našich chybách a snažíme sa neopakovať to, čo sa nám nepáčilo na iných akciách. Cieľ je jasný- chceme spolu s ostatnými tímami a partnermi pozdvihnúť úroveň akcií. Okrem kvalitných akcií chceme zlepšiť komunitu aj tým, že sa budeme venovať juniorom,“ ozrejmuje nám svoje ambície Milan.

Nových členov vo svojom tíme najprv testujú. Nemajú však fixnú lehotu, ako iné tímy. Ich potencionálny nový člen musí chápať dresscode tímu, mal by sa ukážkovo správať na akciách, byť ochotný trénovať s tímom, pomáhať s organizáciou ich akcií a robiť CHAOSU dobré meno. Preferujú skôr hráčov nad 18 rokov. Nemajú však problém zobrať pod svoje krídla aj mladších kadetov.

Na záver sa s nami lúčia poďakovaním, určeným všetkým svojim priaznivcom:

„Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú budovať náš tím, našim partnerom a hlavne všetkým hráčom, s ktorými sa stretávame. Aj na malom Slovensku sme super komunita a aj to nám dáva chuť organizovať akcie. Aj za cenu nášho drahocenného času a nemalých prostriedkov.

Call your hits! – Priznávajte vaše zásahy!“

 

Ak vás aktivity tímu CHAOS zaujali a chcete sa o nich dozvedieť viac, nájdete ich na Facebooku či Instagrame.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: www.peterkubalak.com

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem