Čo ponúka Downtown aréna Prievidza?

Máš rád CQB priestory? Lákajú ťa hodnoverné kulisy pri boji? Či najviac zo všetkého tvoje srdce poteší zaujímavý scenár hry? Mal by si teda čím skôr navštíviť nové airsoftové ihrisko v Prievidzi. Pretože tam nájdeš akciu, zábavu a odreagovanie v pravom slova zmysle. Ako to tam skutočne vyzerá a o čo sa snaží organizátor?

Ako sa k nej dostanete? 

Táto aréna sa nachádza v Prievidzi, na Ciglianskej ceste 3. Je to areál bývalého mäsokombinátu. Pre tých, ktorí tam idú prvý krát je to dosť neprehľadné a neoznačené, no usporiadatelia nám sľubujú, že časom určite pribudne mapka, ktorá pomôže hráčom trafiť do priestorov arény.

Prievidzské airsoftové ihrisko vzniklo zo starej zrušenej prevádzky autovrakoviska. Akcie sa teda konajú v hale autovrakoviska, čomu sú prispôsobené aj kulisy. Hráči sa počas hry môžu kryť za staré autá, steny z pneumatík či rôznych zátarás z drevených debničiek. V aréne sa rozprestiera aj druhé poschodie, ktoré je rozlohou menšie ako to prvé. Schody naň sú prispôsobené obom herným stranám rovnako. Každá armáda má teda rovnaký prístup a možnosť dostať sa naň, a následne zabrať priestor. Respawny na oboch stranách sú urobené bezpečne. Ako keby v zákryte, do ktorého sa počas oživovania nestrieľa. V priestoroch respawnu sú tematicky poukladané staré sedadlá z áut, ktoré ešte viac spríjemnia oddych a naberanie nových síl počas čakania. Zároveň sa jedná o veľmi bezpečné ihrisko, v ktorom sa hráči počas hry nemusia báť, že spadnú do jamy alebo žeby sa o niečo potkli. Jedná sa teda o typické CQB ihrisko, ktoré ponúka fanúšikom bojov na krátku vzdialenosť veľké vybláznenie. Tomu nasvedčuje aj fakt, že organizátori sa počas každej akcie snažia hráčom vymýšľať zaujímavé scenáre hry. Veľkým plusom ihriska je aj šatňa pre návštevníkov či sociálne zariadenia. Kapacita ihriska sa pohybuje v rozmedzí od 40 až 50 ľudí.

Priestory vyzerajú zaujímavo. 

Aréna je celá osvetlená, no v rámci spestrenia hry usporiadatelia zvyknú občas svetlo zhasnúť a priblížiť tak hráčom rôznorodé podmienky počas boja. Ak sa teda chystáte do tejto arény prvý krát, určite si so sebou nezabudnite zobrať nejaké osvetlenie. Aby vás takáto možnosť počas hry nezastihla nepripravených.

Kto za tým stojí?

Usporiadateľom lokálok je nováčik na našej airsoftovej scéne Juraj Fabián v spolupráci s už skúsenými organizátormi, ktorých máme možnosť poznať z akcií vo Vyšehradnom.

Čo od nej môžeme čakať v budúcnosti? 

Zároveň nám však organizátor prezradil, že arénu plánuje časom využívať skutočne širokospektrálne. Neskôr k airsoftovým akciám pribudnú aj paintballové akcie, obmedzené na gumové projektily. Nebude to teda také farebné. Postupom času dokonca zamýšľajú svoje služby rozšíriť aj o požičiavanie airsoftových či paintballových zbraní.

Zatiaľ sa v Downtown aréne hrávajú klasické nedeľné lokálky v trvaní niekoľkých hodín. Ale vyzerá to tak, že o airsofte v Prievidzi budeme odteraz počuť dosť často, pretože usporiadatelia plánujú tieto akcie organizovať každý týždeň. Vstupné sa pohybuje vo výške piatich eur, čo však na podmienky a snahu organizátorov určite nie je veľa. Časom chystajú dokonca svoje portfólio rozšíriť aj o nočné akcie. Keď sa aréna rozšíri aj na paintballové publikum, začnú sa organizovať dvojhodinové akcie pre priateľov paintballu.

A čo odkazuje našim čitateľom jeden z organizátorov Juraj Fabián? „Budeme veľmi radi ak prídete. Hrávať chceme každú nedeľu, tak dúfame, že sa nám to podarí. Radi vás uvidíme.“

Ak vás aktivity Downtown arény zaujali a mali by ste záujem kontaktovať ich, môžete tak urobiť na: ich Facebookovej stránke alebo na telefónnom čísle Juraja Fabiána: 090367912.

Autorka: Zuzana Michalíková

Foto: archív Downtown

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem