COMBAT AREA ZVOLEN: Rozsiahly areál, ktorý ponúka zaujímavý zážitok

Ihrisko sa nachádza v areáli bývalého mäsokombinátu vo Zvolene. Priestor v minulosti pôsobil ako vojensko-strategický objekt. Zodpovedá tomu nielen rozlohou, ale aj členitosťou. Na airsoft hru majú organizátori k dispozícii síce len polovicu areálu, no tá aj tak tvorí 70 000 m2.

Ihrisko majú pod palcom ľudia z okolia Zvolena v spolupráci s tímom Band of Brothers Banská Bystrica, ktorí ho začali zveľaďovať asi pred dvomi rokmi. Postupom času sa snažia zlepšovať areál. Na každú hru vymýšľajú niečo nové, aby sa hráči nenudili a vždy sa lepšie preniesli do boja.

V súčasnosti organizátori spolupracujú aj s obchodom Army Original, ktorý im každý druhý týždeň poskytuje asi desať vecných cien do tomboly. Tie sú v celkovej hodnote 100€, čo je rozhodne skvelým lákadlom pre hráčov. 

Počas samotnej hry je vždy vyčlenená pol hodinová prestávka na oddych. Hráči ju môžu využiť aj na občerstvenie v bufete, ktorý sa v zime vykuruje. V priebehu každej akcie je v ponuke grilovaný hamburger, klobása, krkovička či guláš. Ceny za pokrmy sú pritom veľmi priaznivé. Napríklad za pol litrovú porciu gulášu s chlebom zaplatíte 2,50 €. Pri bufete sa tiež nachádza aj šatňa či WC.

K dispozícii sú aj mapy areálu pre lepšiu orientáciu, ktoré si hráči môžu zobrať so sebou.

Pri budove je aj kryté parkovisko pre autá. Návštevníci ihriska sa tak o svojich tátošov obávať nemusia. Zablúdená guľka ich netrafí.

Organizátori sa zameriavajú na lokálky, ktoré však, vďaka jedinečnému areálu, zaberajú klientelu od Košíc až po Bratislavu. Niekedy do Zvolena dokonca zbehnú na skúšku aj hráči zo zahraničia.

Chalani z ihriska sa v minulosti pohrávali aj s myšlienkou organizovania väčšej akcie. Nápad sa premenil na realitu začiatkom októbra v spolupráci s tímom Strategos BA. Bola to 24 hodinová akcia v znamení Larp postapo s názvom Metro 2017.

Najväčšou prednosťou Combar area Zvolen je rozhodne obrovský priestor, ktorý nie je monotónny. Každé poschodie budovy, dokonca aj samotné chodby na tých istých poschodiach, sú odlišné. Ohnisko hry tvoria 3 poprepájané budovy, ktorých podzemie je v rozlohe 10 000 m2.

Priestor tvorí prevažne CQB areál, no nemalú rozlohu zaberá aj exteriér, na ktorom sa dá spraviť pokojne aj samostatný scenár. Na priebeh akcie tiež dohliadajú tajní rozhodcovia.

Lokáliek sa v priemere zúčastňuje asi 70 hráčov. Vstupné na jednu hru tvoria 4 € a hry sa môžu zúčastniť len hráči starší ako 16 rokov.

Areál niekedy využíva aj firma Army Training, ktorá sem chodí trénovať svojich záujemcov. Jej inštruktori sa tiež, ako im to práca dovolí, zúčastňujú hier v aréne.

A čo odkazujú svojim priaznivcom organizátori akcií vo Zvolene?

„Naše ihrisko zažilo za rok a pol svojej existencie mnoho problémov. Od nekvalitnej organizácie až po životunebezpečných hráčov, ktorí s airsoftom nemajú mať čo spoločné. Každou jednou akciou sme sa však posunuli dopredu.

Dnes vám môžeme sľúbiť dve veci. Ponúkame jedinečné scenáre, bezkonkurenčné priestory a skvelú zábavu. Druhou vecou je fakt, že sa každou akciou posunieme ešte ďalej. Máme zošit, do ktorého si píšeme nedostatky a postupne ich odstraňujeme. Možno nám nebudete veriť, ale počas našej existencie sa nám podarilo odstrániť už tri strany problémov.“ 

Ak vás Combat area vo Zvolene zaujala a máte chuť ju navštíviť, bližšie info o nich sa dozviete na ich Facebook fanpage.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív arény

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem