Hero Factory: Predstavujeme vám vyťaženú arénu v Bratislave, ktorá stojí za návštevu

V súčasnej dobe vzniká množstvo malých alebo veľkých ihrísk určených pre hráčov airsoftu a ponúkajú širokú škálu možností. jedným z takýchto ihrísk je aj ihrisko HERO FACTORY, ktoré sa nachádza v Bratislave na Vajnorskej ulici.

Zašli sme tam teda na kus reči, aby sme vám predstavili priestor, jeho možnosti a plány, ktoré iste potešia všetkých milovníkov softu. Na spoločný rozhovor sme si odchytili Frosta, ktorý v Hero Factory spolu so svojim tímom Slayers organizuje akcie.

Kde presne sa nachádza vaše ihrisko?

Ihrisko sa nachádza na Vajnorskej ulici v Bratislave v uzavretom a stráženom areály. Keď tam pôjdete prvýkrát, zastavíte na parkovisku pred areálom a následne si vás naši chalani, organizátori, prídu vyzdvihnúť a dovedú vás konkrétne do priestoru, kde sa akcia organizuje.  Ihrisko je, samozrejme, riadne označené, a tak nie je problém ho nájsť.

Aký typ akcií organizujete a na aký dlhý čas?

Zatiaľ realizujeme hru každé dva týždne, teda každú druhú nedeľu nejakú scenárovku. Spravidla trvá od deviatej rána do štrnástej až pätnástej hodiny, podľa záujmu a výdrže hráčov. Tiež sme začali organizovať každú stredu hru pre všetkých záujemcov o klasické boje rôznych typov, ako napríklad deatmatch, ktoré trvajú od sedemnástej či osemnástej aj do dvadsiatej druhej hodiny.

Musím tu ale uviesť jeden dôležitý fakt. Ihrisko a celý priestor nie je určený len pre airsoft. Realizujeme tam množstvo akcií aj pre paintbal, laser tag, archery tag, zážitkové jazdy na BVP či na tanku. Celú ponuku nájdete aj na našej internetovej stránke. A, samozrejme, organizujeme množstvo akcií formou zážitku pre firmy alebo spoločnosti. Takže priestor je dosť vyťažený. Preto je pochopiteľné, že akcie pre airsoftistov sa realizujú len ak nie je priestor využitý iným spôsobom.

Kde a ako sa zrodil nápad založiť ihrisko?

Nápad založiť a urobiť ihrisko mal v podstate majiteľ Tomáš, ktorý už v minulosti vlastnil malé ihrisko, kde sa hrával paintbal či airsoft a organizovali sa na ňom aj rôzne iné podujatia. Majiteľ mal preto záujem nájsť väčšie priestory a viac to rozvinúť. A keď sa mu naskytol tento priestor, ten predošlý predal a zariadil ihrisko tu. Mal svoju jasnú predstavu, ktorú sa teraz snaží realizovať.

Čo ponúka vaše ihrisko z hľadiska zabezpečenia akcií?

Naše ihrisko ponúka v podstate dve plochy. Indoor a outdoor. Každá z nich má samostatné delené priestory, ktoré zabezpečujú rôzne možnosti využitia. Ihrisko sa prispôsobuje podmienkam a všetky prekážky alebo iné kulisy sú mobilné. Môžu sa podľa potreby upraviť alebo premiestniť. Samozrejme, u nás na ihrisku nenájdete narýchlo zbúchané prekážky formou starých pneumatík alebo dosák. Snažíme sa, aby ihrisko vyzeralo vierohodne vo všetkých smeroch. Na to slúži množstvo rekvizít ako napríklad chemické sudy, rôzne strojové staré časti vybavenia budov a iné.

Na ihrisku máme množstvo rôznej techniky, ktorá sa dá využiť podľa potreby. Sú to napríklad: OT-64, pásový tank (Saurer 6×6), protiletecký dvojkanón „Jašterka“, autobus, rôzne automobily či nákladné auto. Technika sa bežne využíva pri tvorbe scenárov airsoftových hier a aktívne sa zapája do prebiehajúcich bojov.

Využívame aj rôzne svetelné efekty, nakoľko aj cez deň je možné ihrisko úplne zatemniť alebo podľa potreby osvetliť farebnými stroboskopmi. Ihrisko má aj kompletné sociálne zabezpečenie a príjemné zázemie.

Čo si myslíte, že je prednosťou vášho ihriska?

Prednosťou každého ihriska sú nielen možnosti, ale hlavne organizácia a priebeh organizovaných akcií. Z vlastných skúseností viem, nakoľko sa pohybujem po Slovensku a hral som na rôznych akciách v rôznych arénach, že ak aj je daná aréna alebo ihrisko úžasné svojim vzhľadom a možnosťami , je najdôležitejšie akým spôsobom sa organizátori starajú o akcie a priebeh hry. Ja osobne som hráč a organizovanie akcií u nás na ihriskách je len časť toho, čo robím. Vždy som v hre, o ktorú sa plne starám a sledujem jej priebeh, prípadne ho obmením, ak niečo nefunguje. U nás sa nevyskytne problém, ktorý poznajú hráči z iných ihrísk. Neodchádzam po vyzbieraní vstupného, no dohliadam na celý priebeh udalosti.

Tiež ak organizujeme nejakú hru, snažíme sa tam dávať rôzne prvky LARPu alebo iných možností, ktoré by skvalitnili akciu či samotnú hru. Naše scenárovky sú jasným príkladom. Vyvíjajú sa, teda nadväzujú na seba a majú základnú dejovú líniu, ktorá sa formuje podľa toho, ako hráči plnia úlohy.

Viete charakterizovať vaše ihrisko?

Ihrisko má množstvo prvkov CQB a obsahuje aj veľké otvorené plochy alebo haly. Množstvo priestorov je zastrešených, čo je výhodou v prípade zlého počasia.

Koľko ľudí sa bežne zúčastňuje vašich akcií?

Našich akcii sa zúčastňuje zhruba od 20 do 40 hráčov. Niekoľko krát sme mali aj 60 hráčov. Chalani k nám chodia z celého Slovenska. Už sme mali aj návštevy z Košíc, Prešova či Banskej Bystrice. Zatiaľ boli všetci spokojní, takže je predpoklad, že takéto scenárovky budeme organizovať aj naďalej.  Podľa veľkosti priestoru ale odhadujem, že ak má byť hra kvalitná, tak je naše ihrisko ideálne asi pre 60 hráčov.

Vstupné na akciu je v stredu päť eur a na scenárovky v nedeľu približne šesť až sedem eur. Cenník akcií aj iných vecí, ktoré ponúkame, je na našej stránke.

Akú odozvu zanechávajú návštevníci vášho ihriska po dohraní?

No zatiaľ sme sa stretli len s pozitívnymi ohlasmi, a verím, že to tak bude aj naďalej. Aspoň sa o to budeme snažiť. 😀

Máte nejaký odkaz pre našich čitateľov na záver?

Treba k nám prísť a vyskúšať. To je najlepší spôsob, ako sa dozvedieť o ihrisku HERO FACTORY a zistiť, aké airsoft akcie u nás usporadúvame. Srdečne vás k nám pozývame. Termíny našich akcií vypisujeme na FB stránke v podobe udalosti. V prípade, že budeme v budúcnosti  realizovať niečo väčšie, plánujeme prejsť na elektronickú registráciu na akcie.

Ak vás ihrisko Hero Factory zaujalo a radi by ste sa pozreli na jeho fanpage, nájdete ju po kliknutí TU.

 

Autor: Patrik Žitník

Foto: archív arény HF

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem