IHRISKO JABLOŇOVÉ: Chceme byť pre airsofťákov prvou voľbou!

Predstavujeme vám relatívne nové ihrisko na airsoftovej scéne. Nachádza sa v obci Jabloňové a zastrešuje ho Imperium Airsoft Bratislava. Organizátori spolu ako tím pôsobia osem rokov, no aktívne sú v airsofte aj cez desať. Preto nie je pochýb, že nová iniciatíva má vysoký potenciál na úspechy. Prvé sa už dostavili. Preto sme tím oslovili a na nový areál sa povypytovali. Zaujíma vás, čo nám prezradili?

Kde presne môžu hráči objaviť ihrisko v Jabloňovom?

Samotná obec sa nachádza ani nie 30 kilometrov od Bratislavy. Je to areál bývalej píly na konci dediny. Presné GPS súradnice sú: 48.349447, 17.112536.

Aký typ akcií na v Jabloňovom organizujete?

Zatiaľ robíme len jednodňové akcie. Trvajú asi tak v základe štyri hodiny, ale do budúcnosti toho plánujeme viac. Chceme kombinovať jednoduché kratšie akcie s akciami na celý deň, tiež by sme radi usporadúvali aj večerné či nočné akcie. Uvidíme, aký bude dopyt a čo by hráči chceli.

Ako sa u vás zrodil nápad založiť ihrisko?

Hovorí sa, že najlepšie a najbláznivejšie nápady vznikajú pri fľaške. A tak to bolo aj u nás. Jeden z našich členov sa pozná s majiteľom areálu. Slovo dalo slovo, podali sa ruky a začali sme makať.

Čo si myslíte, že je prednosťou vášho ihriska?

Medzi naše benefity určite patrí bufet pre zronených a unavených hráčov. V ponuke máme teplé jedlo a chladenú čapovanú kofolu, prípadne aj pivko. Bufet s Off Zónou má sedenie vonku pod plachtou, ale momentálne pracujeme aj na vnútorných priestoroch. Takže v bufete si môžu hráčky odložiť mužov (ale aj opačne). Máme aj sociálne zariadenie. Tiež je spravené zázemie na Respawnoch, kde sú stoly, drobné sedenie a čerstvá voda. Parkovanie pre autá máme zabezpečené v areály s dostatočnou vzdialenosťou od hernej plochy.

Myslím si však, že za hlavnú prednosť ihriska z hľadiska atmosféry môžeme považovať určite veľkú rozlohu o veľkosti 50000 . Nezanedbateľná je aj členitosť terénu, kde sa strieda redší les s hustou džungľou. Sú tu aj otvorené plochy, ruiny budov, terénne prevýšenia (ihrisko má 3 terasy so svahmi), plochy s vybudovanými prekážkami či zákopmi. Taktiež dopĺňame rekvizity, napríklad teraz dokončujeme obrnené auto. Rovnako majú hráči počas hry, ak sú pozorní a nájdu indície, možnosť vyhrať vecné ceny od nás a nášho sponzora.

Viete charakterizovať vaše ihrisko?

Náš priestor je viac CQB, ale vďaka členitosti terénu máme aj úseky, kde je to viac OSB. Taktiež sa tu veľmi darí aj ostreľovačom, ale určite tu nie sú pánmi ihriska.

Koľko ľudí sa bežne zúčastňuje akcií?

Sme naozaj nové ihrisko. Mali sme dve väčšie akcie a priemer zúčastnených bol približne 60 ľudí. Open akcia ihriska bola zdarma, aktuálne máme príspevok vstupného na rozvoj areálu vo výške 5 €. Väčším darom sa ale nebránime.

Akú odozvu zanechávajú hráči po návšteve vášho ihriska?

Zatiaľ vnímame samé superlatívy, samozrejme, okrem bežných frlaní, že je blato alebo keď poprší, tak sa šmýka a tráva je mokrá…

Hráči si uvedomujú, že to ešte stále budujeme, no už len z toho, čo máme teraz spravené, sú nadšení. To podporujú aj naše prednosti, ktoré sme spomínali vyššie. Na otázky, čo ďalej by chceli hráči doplniť, dostávame odpoveď: „Ste super, len pokračujte.“

Máte nejaký odkaz pre čitateľov na záver?

Budeme radi, keď sa prídete pozrieť a sami si to vyskúšate. My sa snažíme vybudovať top ihrisko, na ktorom si väčšina nájde to svoje a dávame do toho maximum, popri našich hlavných povinnostiach. Ak si do budúcna niekto povie, že ide hrať airsoft, chceme, aby sme boli jeho prvou voľbou.

Ak vás ihrisko zaujalo a máte chuť si ho očekovať, jeho fanpage nájdete aj na Facebooku či na Instagrame.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív ihriska

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem