IRISKO ZORNIČKA: Lákavý mix CQB a OSB priestorov

Areál Zorničky sa nachádza v Modre, rekreačnej oblasti zvanej Harmónia. Je to vlastne bývalý Hotel Zornička, ktorý v minulosti slúžil na relaxačné účely. Dnes je pre verejnosť uzavretý a využívajú ho hráči airsoftu na zábavu.

Toto ihrisko má pod palcom airsoftový tím R.S.A., ktorý na našej scéne funguje už tri roky. Je to vlastne partia chalanov, ktorí hrávali už dávne roky dozadu, v časoch, keď oficiálnych ihrísk bolo veľmi málo. Preto sa postupne sformovali do tímu a začali robiť niečo pre slovenský airsoft. Medzi to patrí určite aj spravovanie ihriska Zornička a aj ich ďalšieho ihriska pri Limbachu, ktoré môžeme charakterizovať ako CQB areál. Tím R.S.A. svoje akcie organizuje na pravidelnej báze. Každý týždeň ich môžeme nájsť na jednom z ich ihrísk. Prvý a tretí týždeň v mesiaci organizujú akciu na Zorničke, druhý a štvrtý týždeň sa zas chalani nachádzajú v Limbachu.

Čo nám Zornička ponúka?

Z pohľadu dispozície ihriska si tu každý hráč jednoznačne príde na svoje.  Herný priestor je totiž tvorený mixom CQB priestorov a OSB priestorov. Jedná sa vlastne o 6 poschodových budov, v ktorých sa dá hrať. Z toho dve sú poschodové, jeden z nich je hotel, ktorý v súčasnosti nefunguje a ďalšia je bytovka. Taktiež sa v areáli ihriska nachádzajú aj malé chatky, do ktorých sa nedá vojsť, no tvoria optimálne zátišie pre hráčov v podobe úkrytov. Priestor medzi týmito všetkými budovami je tvorený voľným priestranstvom vo forme holej lúky či hustejších porastov s kríkmi. Túto voľnú plochu organizátori vyplnili aj barikádami, ktoré počas hry tvoria vhodné útočisko pre sniperov. Všetci hráči si teda v tomto priestore rozhodne prídu na svoje.

Takému areálu sú patrične prispôsobené aj limity zbraní. Keďže sa jedná o dostatočne veľký priestor, organizátori na ňom povoľujú vyššie hranice FPS. Pre niekoho to môže byť dobré, pre iného zas zlé… Avšak mnoho ľudí má svoje zbrane aj nad 400 FPS a bola by škoda nevyužiť to v tomto priestore. Pričom vždy pred začiatkom hry sa aj tieto limity poctivo kontrolujú merákmi organizátorov.

Lokálky, ktoré sa na ihrisku Zornička odohrávajú, bývajú väčšinou scenárovkami. Chalani z tímu pre to majú jednoduchý dôvod: „Je to pre ľudí atraktívne a chcú to. Často sa dopytujú po scenároch, lebo bezducho po sebe strieľať BB-čká môžu kdekoľvek. A tento areál scenáre priťahuje, je tu na to pekný priestor. Preto sa väčšinou snažíme o oddychové scenárové akcie,“ ozrejmuje nám svoje pohnútky člen tímu. Tieto lokálky tu trvajú v priemere tri až štyri hodiny, podľa nálady a chuti hráčov, čo všetci veľmi dobre poznáme.

Airsofťáci ju majú radi

Kapacita Zorničky počas bežnej hry je ideálna pri 50 až 60 ľuďoch. Tím R.S.A. si dokonca spomenul aj na akciu, kde im prišlo až 150 hráčov. To však už bolo podľa ich slov priveľa. Optimálny stav je do 100 hráčov. Ak ich je na Zorničke viac, nastávajú hádky a škriepky.

Vstupné na tejto lokálke sú štyri eurá, pričom ženy vstup neplatia. Za jeho výšku hovorí aj fakt, že sa jedná o oficiálne ihrisko s nájmom, ktorý musia organizátori pokryť. Nehovoriac o tom, že chalani nemajú pre seba ani jeden voľný víkend, keďže každú nedeľu organizujú lokálku na jednom z ich ihrísk. A ak zoberieme do úvahy aj starostlivosť o areál… Za portál RespawnSlovakia môžeme rozhodne povedať, že vzhľadom k zaujímavým priestorom ihriska Zornička a ich širokému využitiu, tento vstup hodnotíme ako primeraný.

Za pravdu nám dá určite aj mnoho hráčov, ktorých sme sa opýtali ako sa im páči toto prostredie. Nevedeli sme medzi nimi nájsť ani jedného, ktorý by nám na adresu Zorničky povedal pár negatívnych slov. Tu je niekoľko vyjadrení:

„Myslím si, že ihrisko je vynikajúce a je tu dobrá partia ľudí, ktorí si chcú zahrať, tak isto ako my. Dovolil by som si tvrdiť, že je to jedno z tých najlepších ihrísk v okolí Bratislavy, čiže spokojnosť je veľmi vysoká,“  tešili sa chalani z Bratislavy.

Medzi návštevníkmi sa našiel aj hráč z okolia Modry: „Ja osobne tu chodím už tretí alebo štvrtý rok a je to tu super. Chalani sa snažia dávať to tu nejako dokopy a veľmi ich podporujem.“

„Veľmi dobre sa bavíme na Zorničke, máme to tu radi, je to naše domové ihrisko a organizátori sú fajn,“ sprostredkoval nám svoje dojmy jeden z tímu West Airsoft Unit.

A o tom, že sú organizátori z tímu sú skutočne fajn, svedčí aj ich odkaz pre našich čitateľov na záver: „Dúfame, že nám hráči zachovajú svoju priazeň a budú sa sem radi vracať. Každý jeden z nás si airsoftovú scénu vytvára sám. Ak sa teda ľuďom niečo nepáči, nepovedia nám to a hovoria o nás za chrbtom či na internete, nič sa nezmení. Celá komunita si hru robí vždy sama. Ako organizátori, tak aj hráči.“

Ak vás toto ihrisko zaujalo a máte chuť ísť sa do Modry pozrieť, všetky plánované akcie nájdete na ich FB fanpage s názvom Ihrisko Zornička.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: Autorka

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem