Pathfinders LC: Snažíme sa držať toho, čo už máme odskúšané

Chalani z tímu Pathfinders LC začínali s airsoftom ako súčasť iného tímu, od ktorého sa neskôr odčlenili a ďalší členovia im postupne pribúdali. Niektorí z nich boli nováčikovia, iný zasa skúsení hráči bez tímu. Už štyri roky však majú svoje stabilné jadro členov.

Kto sú Pathfinders LC?

Ako nám už aj názov ich tímu naznačuje, pochádzajú z Lučenca. Existujú od roku 2010 a založili ho traja členovia. Norbi, Vlado a Vlaďo. Neskôr sa k nim pridal Paľo ako aktívny člen a po ňom nasledoval Miro. Neskôr nadviazali kontakt s tímom Greywolves z Veľkého Krtíša, potom aj s ich bývalým tímom ATL a začali spolu hrávať. Doteraz veľmi úzko spolupracujú s oboma tímami. V roku 2014 sa k nim pridali aj ich juniori Janči a Iči, ktorí sú však teraz dlhodobo v zahraničí. Ich návrat zvyšní členovia Pathfinders LC očakávajú v lete 2017 spolu s Vladom, ktorý je v Ázii. Medzi sebou majú aj viacerých nepravidelných členov, ktorí len občas môžu prísť na akciu či tréning. 

Jadro ich tímu tvorí: 

Norbi (veliteľ),

Paľo (zástupca veliteľa),

Miro a Vlaďo.

Ďalší v užšom kruhu sú Vlado, Janči a Iči. V širšom kruhu ich spolupráce sa nachádza Miňo a Nikolas.

Do budúcnosti chalani zatiaľ žiadne zmeny neplánujú. Ako nám sprostredkoval veliteľ tímu Norbi: „Snažíme sa držať toho, čo už máme odskúšané. Dopĺňame to vždy novými vecami ako rekvizity, pyrotechnika a LARP-prvky. Chceme bežnému ľudu ukázať, že nie sme militantní ani extrémisti, ale milovníci prírody a ľudia s nezvyčajným koníčkom.“

Ako ich spoznáme v boji?

Tím sa dohodol na jednotnom maskáči MARPAT woodland podľa predlohy US Marines. Istú dobu sa ich dokonca snažili napodobňovať, no kvôli zlým možnostiam sa rozhodli, že to trochu uvoľnia. Ich doplnky k výstroji a výzbroji teda nekorešpondujú s reálnou predlohou. Každý z nich používa zbraň podľa vlastného vkusu. Prevládajú však M4 / M16.

Pathfinders LC sa počas akcie rozhodne nesprávajú amatérsky a neprofesionálne. O tom svedčí aj fakt, že sa vždy snažia absolvovať aspoň jeden tréning počas štvrťroka. Ten je zameraný na fyzičku a taktiku. Taktiež u nich nechýba ani tradičný Norbiho kotlíkový guľáš na zavŕšenie sezóny vo forme teambuildingu. Aj keď v poslednom čase sú členovia tímu dosť zaneprázdnený.

Zároveň sa označujú aj ako zálesáci, čiže pobyty v prírode sú u nich na každodennom poriadku. Dokonca majú aj vlastný tábor, kde sa väčšinou zdržiavajú a používajú ho ako bázu pre ich hry a tréningy.

A čo akcie?

Chalanov sme zatiaľ mali možnosť vidieť na všetkých akciách z radu Conflict Zone a CQB Extreme Fight. Taktiež boli aj na Blue Valley. So zahraničnými zatiaľ skúsenosti nemajú.  Avšak od každej akcie očakávajú vždy férovosť hráčov, transparentnosť hry, dobrý scenár a super atmosféru. V neposlednom rade aj skvelú zábavu a veľa pekných spomienok.

Ak by ste sa chceli pridať k tejto sympatickej skupinke chalanov, museli by ste mať čistý trestný register, dovŕšiť vek 15 rokov, byť férový. Taktiež tím ocení pozitívny vzťah k prírode či odporúčanie známeho. Medzi sebou nechcú mať žiadnych extrémistov, neonacistov a ani iných radikálov. Sú nestranní a apolitickí.

Na záver sa s nami lúčia odkazom, ktorí by si mal skutočne každý rozumný hráč zobrať k srdcu: „Nestrašte ľudí so zbraňami, nerobte neporiadok v hore. Ak ho urobíte, odpracte si ho. Inak nás horári vykážu z lesov. Nekazte meno dobrým a slušným airsofťákom. Buďte ohľaduplní a féroví.“

Ak vás oslovili aktivity tímu Pathfinders LC a chceli by ste ich kontaktovať, môžete tak urobiť na: emaili veliteľa tímu simon.ivse@googlemail.com alebo na jeho Facebookovom profile pod menom Norbi Simon.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív Pathfinders LC

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem