REPORTÁŽ: Ako prebiehala víkendová vlajkovica v Kafilérke v Drienove?

Aj keď v piatok pred akciou bola búrka, sobotňajšie ráno vyzeralo celkom sľubne, až na nejaké tie mraky. Nikomu ani nenapadla myšlienka, či ísť na akciu alebo nie. Organizoval ju známy tím chalanov z výhodu s názvom S.A.T. v priestoroch svojho ihriska.

 Akcia s názvom „Vlajkovica“ sa mala začať o 10:00. Ku kafilérii sme prišli hodinu pred štartom a začali sme sa pripravovať. Mnohí tam už boli a ďalší stále prichádzali. Okolo desiatej sme sa všetci začali registrovať. Vlezné bolo priateľské, platili sme 2€. Zišlo sa nás tam celkom dosť, odhadom viac, ako 70 akčných bojovníkov. Pred pol desiatou sa začalo privítanie a krátke oboznámenie s pravidlami. Nasledovala cesta na respawn a keďže žltým bol priradený horný spawn pri vchode, nám (červeným) neostávalo nič iné, ako putovať na ten dolný. 

Priebeh hry

Úlohou každej hernej strany bolo to, aby vlajka s farbou danej strany bola vztýčená. Hra sa zakrátko začala, nedočkavci sa rozbehli do priestoru. Tí trpezlivejší si dávali načas. Snajperi z každého tímu si vybrali tie najvhodnejšie miesta a hneď mali plné ruky práce. Boje sa začali na viacerých miestach, keďže vlajky boli na troch rôznych bodoch.

Červeným sa zo začiatku darilo, držali aj dôležitú budovu, no onedlho sa vedenia chopili žltí a za krátku chvíľu sa na nás už valili z každej strany. Zrazu držali takmer všetky výhodnejšie pozície. Nám neostávalo nič iné, ako ich obísť. Hodila sa dymovnica a začali sme prebiehať. S odstupom času sa hŕstka červených prebíjala popri plote, no žltí sa nedali. V budovách to bolo stále premenlivé, už sa ani nevedelo, kto ju vlastne drží. Každý hráč využíval moment prekvapenia. Aj samotné ihrisko bolo prekvapením (našťastie pre nás červených).

Po nejakom tom zásahu, keď prišiel hráč na červený respawn, mohol sa občerstviť sladkým a šťavnatým melónom. Melónom, ktorý priniesli chalani na respawn, v areáli ihriska rástol už dlhšie a hneď zazneli fórky typu: ,,Stretneme sa na infekčnom!“

Približne v polovici hry začalo pršať. Niektorých hráčov to odradilo, iní stále nestrácali na duchu a bojovali ďalej. S odstupom času, ako neprestávalo pršať, hráči postupne odchádzali. Už nás tam ostala len kôpka, ktorá to chcela dobojovať až do samého konca. Ale keďže väčšia polovica hráčov už bola dávno na odchode, hra sa musela predčasne ukončiť. Takmer dve hodiny pred plánovaným ukončením udalosti. Hneď, ako sme sa začali baliť, prestalo pršať a začalo nám svietiť Slnko. To keby sme vedeli skôr, však?

Ja som si myslel, že s pištoľou si veľmi nezahrám, keďže ma AK-čko zradilo, no opak bol pravdou a hralo sa celkom fajn. Aspoň som ušetril nejaké tie BB-čka.

Hra bola akčná, no miestami pozičná. Každý hráč alebo tím si volil vlastnú stratégiu, vďaka voľnej ruke organizátorov. Obe herné strany boli vyrovnané. Myslím si, že všetci si prišli na svoje a dobre sa zabavili.

 

Autor: Tomáš Michalík

Foto: Autor

 

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem