Reportáž: Downtown aréna sa v nedeľu otriasala pod náporom Cartel war

V prievidzskej aréne sa v nedeľu 30.7. už tradične zišli priaznivci CQB airsoftu a rozhodne sa mali na čo tešiť. Pre náš tím to bola prvá návšteva arény po zhruba dvoch mesiacoch a videli sme, že aj za taký krátky čas sa toho dá veľmi veľa zmeniť. Ale pekne po poriadku…

Okrem toho, že všetko nezačalo na čas, čo je skôr chyba hráčov ako organizátorov, bolo už počas briefingu vidieť, že sa organizátori snažia stále napredovať. Chalani sa vyjadrili aj k záležitostiam, ktoré sa riešili na Facebooku ako ÚDAJNÉ porušovanie FPS limitov, za čo majú u mňa plus. Nesnažia sa tváriť akoby sa nič nedialo. Okrem toho som sám bol svedkom ako človek s úsťovkou presahujúcou limit v Prievidzi cez chrono jednoducho neprejde.

Samotný briefing trval dlhšie ako je zvykom, no prízvukovanie fair play padlo na úrodnú pôdu. Organizátori na mňa pôsobili super a nemali problém sa nám prihovoriť či opýtať sa na niečo ohľadom hry.

Ako vyzerala samotná hra?

Ako názov napovedá, hral sa jednoduchý scenár s balíkmi, ktoré predstavovali drogy. Každá armáda mala svoje balíky, ktoré musela priniesť na svoj respawn a opísať z nich kód. V skratke jednoduché hľadanie či zbieranie s tým, že balíky sa vždy nachádzali bližšie pri súperovom respawne, takže bolo potrebné najskôr získať dané územie.

Čo sa priebehu hry týka, modrý tím mal podľa scenárového merítka jasne navrch a zvíťazil v oboch hrách. Môj názor je ten, že modrí síce neboli vyložene lepší, ale určite boli pozornejší a tak sa im podarilo získať viac balíkov.

Po dvoch scenárovkách hráči postupne odchádzali a ostala zhruba polovica z pôvodného počtu, a tak sme sa dohodli na ďalších dvoch hrách s vlajkami.

Za seba môžem povedať, že od mojej poslednej návštevy chalani spravili veľký progres a rovnako aj samotní hráči dvihli úroveň hry opäť o level vyššie. Nezaznamenal som žiaden konflikt typu „nehovor že nemáš“, čo je na našich ihriskách výnimočným úkazom.

S nepriznávaním nebol takmer žiadny problém, čo je obdivuhodné, keďže všetci vieme, že pri CQB človek niekedy jednoducho zásah necíti. Konečne však  bolo v hre vidno aj náznaky tímovej spolupráce a keď sa povedalo, že vybehneme všetci naraz, tak sme tak aj urobili. Nikto sa nekrčil za rohom a nebál sa, že ho nebodaj niečo trafí.

Jediné čo sa mne na hre nepozdávalo bolo to, že som niekoľko krát počul rýchle prsty na spúšti ( čiže streľbu dávkou), ktorá by sa v aréne nemala vôbec vyskytovať. To je ale taktiež vec fair play ako vlastne všetko v airsofte.

Chalani na aréne makajú

Od mojej poslednej návštevy sa udialo aj pár zmien na samotnom ihrisku, z ktorých je pre mňa osobne najlepšou prerobenie toaliet. Ostatné zmeny mi prišli trošku obmedzujúce čo sa týka možností ihriska. Ak je zaslepenie cestičky vedúcej okolo starých toaliet priamo do chrbta súperovi (či už z jednej alebo z opačnej strany) ešte pomerne pochopiteľné, nové riešenie priestoru okolo dodávky mi prišlo trochu nelogické. Osobne nie som ani zástancom zákazu streľby zo schodiska. Je síce pravda, že ten, kto ovládne poschodie má prevahu nad väčšou časťou ihriska, ale myslím si, že práve o tom by mala hra byť.

Vzhľadom k tomu, že chalani sa stále snažia napredovať, uvítal by som niečo ako „závesy“ na respawnoch, aby bolo možné sa po nich bezpečne pohybovať bez okuliarov.

Odhliadnuc od týchto drobných nedostatkov to pre mňa bola perfektná nedeľa a napriek modrinám po celom tele sa určite vrátim kedykoľvek to bude možné.

                                                                                                                    Autor: JMT

Foto: Downtown aréna Prievidza

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem