Reportáž: Keď počasie bojovníkov vystraší, no odvážlivci sa aj tak nájdu

Východoslovenské airsoftové ihrisko Ražňany organizovalo 8.12.2018 freestyle akciu. Aj napriek nepriaznivému počasiu hneď z rána, keďže padal dážď so snehom, a nebezpečným cestám, nebol dôvod rušiť akciu. Aj keď spočiatku nás tam bolo málo, s odstupom času začali prichádzať ďalší odvážlivci, ktorí sa nezľakli, že trochu zmoknú.

V rýchlosti boli hráči rozdelený do žltého alebo červeného tímu. Nasledovalo krátke oboznámenie sa s pravidlami. Na hraciu plochu sme vstúpili neskôr, z dôvodu neskoršieho príchodu niektorých hráčov. Asi sa dlhšie rozhodovali či ísť alebo nie. Určite to však neľutovali. Nakoniec nás tam bolo okolo 40 bojovníkov. Cieľom hry bol dominátor a vlajky na rôznych miestach.

Každý tím sa sústredil na svojom respawne. Keďže hráčov nebolo až tak hojne, respawn bol na dotyk. Spustila sa siréna, ktorá sa rozliehala celým ihriskom. Po jej skončení sa hráči rozbehli do boja. Každý na miesto, ktoré mu vyhovovalo. Niektorí to skúšali cez budovy v strednej časti ihriska. Iní zas cez les v snahe obísť a prekvapiť nepriateľa.

Bojovať sa začalo na viacerých miestach. Žltí sa dostali do vedenia a dotlačili červených až k ich respawnu. Červeným to spočiatku nešlo, no pre vyrovnanie síl niektorí „žltí“ prešli na stranu červených. Dohodlo sa určité miesto, kde sa bojovalo o vlajku, aby sa boje sústredili zväčša v jednej časti ihriska.

Spočiatku to žltí bránili no červení sa vyrútili z každej strany a dostali sa do vedenia. Hra bola akčná a na skvelej atmosfére pridal aj padajúci sneh. Niektorí hráči odišli skôr, no mnohí vytrvalci to nevzdávali a zostávali hrať naďalej. Pred pol treťou sa hra skončila a odchádzali sme z ihriska s perfektným pocitom.

Boj si počasie nevyberá a aj vďaka snehu a „skalným airsofťákom“ bola táto zimná akcia jedinečná. Všetci sme sa vybláznili, kvalitne zastrieľali a, hlavne, spravili niečo pre naše zdravie. Lepšie ako sedieť doma. No nie?

Autor: Tomáš Michalík

Foto: autor

 

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem

e-shop Outdoor - Tactical - Hunting - Hobby roy.sk 3