Reportáž: Malo cenu cestovať dve hodiny na lokálku Hádes?

Niekedy sa pýtam, či sa oplatí ísť na airsoftovú akciu a to predovšetkým vtedy, keď treba vstávať ešte za tmy. Párkrát som mal to pokušenie ostať doma v posteli a dobre sa vyspať po pracovnom týždni. Veď bude ďalšia akcia, na ktorú môžem ísť, bude lepšie počasie, zaujímavejší scenár a podobné výhovorky. Na konci článku sa dozviete, či sa oplatilo si privstať.

Na akciu Operácia Hádes ďaleko na východnom Slovensku, blízko ukrajinských hraníc pri dedinke Ulič, som sa s mojím airsoftovým parťákom Peťom vydal už v skorých ranných hodinách. Čakala nás pomerne dlhá, viac ako dvojhodinová cesta autom.

Na miesto zhromaždenia sme prekvapivo došli prví. Vybalili a pripravili sme si výstroj a výzbroj. Postupne prichádzali aj ostatní hráči. Dokopy nás tam bolo cca 30.

Tím Američanov

Stál scenár za to?

Taliban vyvíjal plynovú bojovú látku zvanú Hádes. Americké jednotky dostali za úlohu zaistiť túto látku a zničiť laboratória, kde sa vyrábala. Samozrejme, úlohou Talibanu bolo brániť nepriateľom v postupe.

Hralo sa v lese. Taliban zaujal obranné postavenia a čakal na postup Američanov. Systém respawnu bol jednoduchý. Ak príslušník Talibanu dostal zásah, stiahol sa o 50 metrov dozadu. Američania mali medika a 10 minútový respawn. Taliban tvrdo držal pozície a Talibánci sa nebáli položiť život za Alaha a svoju vieru, ale aj napriek tomu nedokázali udržať pozície proti húževnatým americkým vojakom. Zaujímavosťou bol aj fakt, že v tíme Talibanu boli asi štyria ostreľovači, čo tvorilo štvrtinu celého tímu.

Odstreľovací tím Talibanu

Hra sa presunula o niečo ďalej. Tentoraz mal Taliban držať zákopy a respawn sa zmenil na deathmatch. Američania zaútočili na pravé a ľavé krídlo brániacich Talibancov. Tí odrazili niekoľko vĺn útokov a nakoniec sa stiahli. Taliban sa stiahol až k laborátoriu, kde vyrábali bojovú látku Hádes. Talibanci sa na Američanov už lepšie pripravili a nastavili aj nástrahy v podobe improvizovaných nástražných systémov. Američania skoro zistili, že to nebude vôbec jednoduché a že Talibanci sa budú brániť do posledného muža. Vedeli to aj Talibanci, keďže hrali na deathmach.

Improvizované výbušné zariadenie

Američanom sa nakoniec podarilo laborátoria obsadiť a zničiť, ale Taliban už mal plyn vyrobený a začal sa boj s časom. Teraz sa karta obrátila a Američania mali za úlohu chrániť vedca, ktorý pracoval na výrobe protilátky. Talibanci sa neustále vrhali do útokov, kedže mali respawn na päť minút, ale aj napriek tomu sa vedca zabiť nepodarilo, či?

Totižto tesne pred koncom hry jeden oddaný príslušník Talibanu odpálil nádobu s látkou Hádes a všetkých v okruhu 50 metrov zabil.

Bojová látka Hádes

Všetci si super zahrali a nabehali až niečo cez 8 kilometrov, ako spomenul jeden účastník. Vyhral každý, kto prišiel, nikto neodišiel porazený. Veľká vďaka patrí organizátorovi akcie Plukovníkovi Martinovi z S.O.G.4 Ulič.

Tak a teraz odpoveď na moju otázku. Asi ste už z článku zistili, že sa privstať rozhodne oplatilo. Na ceste domov som bol príjemne unavený a mal som pocit dobre stráveného dňa.

Týmto príbeh neskončil. Akcie v Uliči sa vyznačujú nadväznosťou. Mohli ste sa takto tešiť napríklad aj na pokračovanie operáciou Cháron, čo je priamym vývojom akcie Hádes.

Autor: Jozef Verbovský

Foto: autor

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem