Reportáž: Vlajkovica v Ražňanoch. Ako to počas nej vyzeralo?

Tento článok sa umiestnil v súťaži o lístky zadarmo na akciu Extrém Fight.

Aj túto sobotu (8.6.2019) sa ako obvykle odohrala airsoftová akcia v areáli bývalých vojenských skladov v Ražňanoch. Prinášame vám prehľad toho, čo sa na nej odohralo.

Registrácia začala ráno o 7:30. Počasie vyšlo, dokonca bolo až horúco, takže dodržiavanie pitného režimu bolo aspoň tak dôležité ako dobíjanie vlajky. Síce registrácia končila o 9:15, našlo sa zopár oneskorencov, ktorí postupne dochádzali. Nasledovalo meranie FPS a páskovanie hráčov na červených a žltých.

Zastrieľavanie zbrane

Po príchode na respawn ešte hráči skontrolovali svoje zbrane, naplnili zásobníky a boj o vlajky sa mohol začať. Po zaznení sirény hráči vybehli z respawnov obsadiť čo najlepšiu streleckú pozíciu. Po niekoľkých minútach boja sa prvé mŕtvoly pomaly vracali na respawn. Hralo sa na 15 minútový respawn, ktorý bol ohraničený zvukovou sirénou.

Spokojný tím červených

Bojovalo sa o budovy, bojovalo sa o les. Každý si mohol vybrať, čo mu viac vyhovuje. Či to je CQB alebo OSB. Fantázii sa medze nekládli. Časté obchvaty, prieniky a obkľúčenia mali za následok pomiešané tímy, kedy sa napríklad v budove stretli nepriatelia a ani o sebe netušili, že sú proti sebe. Taktiež aj friendly kill bol pomerne častý. Našťastie, všetky nezhody sa vyriešili džetlmentsky.

Camp post

Tím, ktorý dobil vlajku či už žltý alebo červený pokračoval v húževnatej obrane vlajky. Obrane vlajky pomáhala aj hustá vegetácia. Taktiež hru spestroval aj taktický štít či ručný granátomet, ktorý bol nápomocný v každej bezvýchodiskovej situácii.

Spokojný tím červených

Na konci hry žltý tím zatlačil červených až k ich respawnu. Obkľúčenie respawnu červených trvalo až do momentu, keď sa dvaja odvážlivci vybrali na žltých dlhšou okľukou a tak im vpadli do tyla a vystrieľali všetkých asi desiatich žltých obkľučujúcich červených respawn.

Akcia sa skočila bez vážnych zranení. Všetci sa dobre zabavili a porekadlo: „Nie je podstatné vyhrať ale zabaviť, je viac ako príznačné.“

Autor: Jozef Verbovský

Foto: autor

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem