SEAL TEAM BRAVO: Filozofiou našej jednotky je zúčastniť sa čo najviac akcií v roku

Koľko tímov na Slovensku spoznáš pri prvom pohľade a vieš ich hneď zaradiť? A koľko z nich skutočne hodnoverne zobrazuje jednotku, ktorej sa chce podobať? Čo takí SEAL TEAM BRAVO z východu, ktorých môžeš vidieť na každej dobrej akcii? Si zvedavý ako vznikli a čo je skutočne cieľom týchto sympatických chalanov?

O NÁS:

Tím SEAL TEAM BRAVO vznikol oficiálne 1.5.2013 po oddelení časti členov z predchádzajúceho tímu. Sme chalani, ktorí pochádzajú z východného Slovenska, konkrétne z okolia Spišskej Novej Vsi. Momentálny vek členov je od 17-31 rokov.

VÍZIA TÍMU:
Filozofiou našej jednotky je zúčastniť sa čo najviac akcií v roku, pokiaľ je to možné. Každá hra, veľká či malá, prináša skúsenosti a množstvo situácií, ktoré nenahradí tréning. Ako povedal jeden tréner MMA: „nikto sa nestal majstrom bez toho, aby si nevybojoval cestu skrz malé zápasy.“ Trénovať sa preto snažíme spoločne v čo najväčšom počte ako sa len dá, hoci sa stáva, že pre pracovné povinnosti to niekedy nejde. Uprednostňujeme akcie po celom Slovensku, z ktorých by som asi vyzdvihol Conflictzone, VVP Lešť či Break-point Ulič… Do zahraničia sa príliš netrháme. Vieme oceniť každú akciu. Či je to malá lokálka, veľká lokálka alebo LARP a podobne. Každá jedna akcia má svoje plusy a vie ponúknuť niečo nové a iné. V budúcnosti  plánujeme organizovať akcie, ale o akej budúcnosti hovoríme, to nevieme ešte ani my sami.

Nepísaným pravidlom v tíme je, že každý člen sa zúčastní aspoň jedného (to sa ale nedá, pre ich kvalitu je ich viac 🙂 ) cvičenia organizovaných spoločnosťou Armytraining – odporúčame!

ZLOŽENIE TÍMU:
Tím má momentálne päť plnohodnotných členov a troch kadetov (deväť mesačná skúšobná doba), z ktorých sa väčšina venuje airsoftu viac ako 7 rokov. Najstarší člen pôsobí  na AS scéne už trinásty rok.
Každý člen v jednotke zastáva prioritnú funkciu. Jednak prospešnú pre celý tím, ale aj pre jednotlivca ako takého. Každý člen má či mal možnosť si danú funkciu vybrať.

CHRONOLÓGIA JEDNOTKY:
B01 – Leader – Angel  (zakladateľ)

B02 – RTO – Colin (zakladateľ)

B03 – Marksman – Dušan (člen tímu od 30.1.2016)

B04 – Medic – Dottore (zakladateľ)

B05 – Rifleman – Pišta (zakladateľ)

B06 – Support – Revilo (kadet 25.06.2016)

B07- Machinegunner – Bubles (kadet 16.12.2016)

B8 – RTO – Adam (kadet 27.01.2017)

VÝZBROJ A VÝSTROJ:

Predlohou tímu sú US NAVY SEALs, podľa ktorých je odvodený aj názov týmu. Preto sa snažíme používať výzbroj a výbavu ako oni. Hlavou myšlienkou nie je však vyzerať ako SEALs, ale zachovať si ich guráž, vytrvalosť a tímovú spoluprácu i v tých najvyhrotenejších situáciách.

Primárna výzbroj: SYSTEMA PTW a jej klony – M4A1 alebo M4CQBR
Sekundárna: Socom MK23, SIG P226, Glock 17/18c, Colt 1911
V ďalekej budúcnosti máme v pláne doplniť zbrojnicu o zbrane typu MP7A1 GBB.
Výstroj jednotky:
-Obuv:

Blackhawkdesert/blackopsboots, Salomon GTX , Lowa GTX.
-Uniforma:

Cryeprecisionmulticam (ďalej len CPM)  CombatPants a ich kvalitné kópie
Combatshirt v coyotbrown, alebo CPM farbe. Pentagonsoftshelové bundy do nepriaznivého počasia.

-Taktické príslušenstvo:

CPM Plate Carrier – LBT 6094, NCPC, JPC, RRV, + CPM sumky
FastBalistic/Carbon helma – zatiaľ repliky
Okuliare ESS ICE, ESS TurboFan
Mechanix Rukavice – rôzne typy a farby
Vysielačky Kenwood – rôzne typy (pracujúce v UHF a VHF pásme)

Momentálne nehľadáme nových členov, ale v prípade záujmu sme otvorení novým posilám v tíme, ak splnia požiadavky na nich kladené.

Sme veľmi radi, že sme mohli prispieť  do novo vytvoreného webu-RespawnSlovakia, za čo ďakujeme. Náš tím sa momentálne nachádza len na Facebook stránke pod názvom: Seal Team Bravo-Official.

Ďakujeme.
Poďakovať by sme sa chceli aj naším sponzorom: EagleEye  a podporovateľom: Airsoftdoctor.be, Scopeandlaser.com, Ironlegion Poprad, Alamooutdoor.
A na záver by sme dodali:
Aj keď sa snažíme napodobňovať jednotku US NAVY SEAL, ABSOLÚTNE sa dištancujeme od politiky a postupov USA vo svete. Len používame výstroj, výzbroj a taktiku US NAVY SEAL.

Autori: Tím SEAL TEAM BRAVO

Foto: Archív STB

 

 

 

 

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem