TORA: Pre nás je airsoft hlavne o zábave!

Chalanov z airsoftového tímu TORA sme si odchytili počas novoročného turnaja v Prievidzi. Ich partiu obklopovala dobrá zábava, smiech a úsmevy. Túto veselú kopu sme si nemohli nechať ujsť! Predstavujeme vám rozlietaný tím, ktorý má svojich členov skoro v každom kraji našej krajiny.

Odkiaľ ste?

My sme z celého Slovenska, dá sa povedať. Celkovo nás je v tíme 15. Hrávame v Bratislave, no v tíme máme rôzne zastúpenie okresov. Trenčín, Humenné, Prievidza, Nová Dubnica, Košice… sme taká zberba z rôznych kútov. 😀

Extrém fight Lešť: Tora nemá problém skočiť do boja po hlave.

Zaspomínate si na vaše začiatky s airsoftom?

My sme začínali hrať asi pred 15 rokmi. To sme ešte ako malí chalani behali po Dubovci a bojovali s manuálkami. Potom sme sa pozliepali cez rôznych kamarátov z Bratislavy a ostatných oblastí a zgrupili sme sa.

Ako fungujete, keď ste vlastne všetci inde?

Vždy sa na čete nejako spojíme a povieme si, kam pôjdeme tento víkend. Nejako sa dohodneme a niekam ideme.

Ako celý tím sa najviac snažíme spojiť na veľkých viacdňových akciách, no nevynechávame ani lokálky. Chodíme kade – tade. Skúšali sme Bratislavu, Zbyňov, Báb, Jabloňové… Kto môže a nemá službu, tak ide. Beháme po celom Slovensku. Kde sa dá, tam ideme.

Red Problém, Svet v ohrození: Pár členov po úspešnom ubránení základne.

Aký maskovací vzor uprednostňujete?

Ruský. Máme radi ruskú Digitálnu flóru. Je to v tíme určené ako jednotný dresscode. K tomu uprednostňujeme aj ruské zbrane. Ladíme sa čisto do tohto štýlu.

Ako trénujete?

Spočiatku sme pracovali na našom ihrisku, no to nám po čase padlo. Absolvovali sme v minulosti početné kurzy od Patrika Žitníka. Chystáme sa v budúcnosti absolvovať aj ďalšie kurzy z jeho dielne. Taktiku tímu či jednotlivca alebo aj veliteľský kurz. Nabrali sme mladších členov, preto máme v úmysle dvíhať našu úroveň.

Zatiaľ to riešime takto. Je ťažké zgrupiť pätnásť ľudí, preto sa snažíme trénovať a zlepšovať sa aj na samotných lokálkach.

Na akých akciách sme vás doteraz mohli vidieť?

Operation Gaza: Prieskum a taktický presun k ďalšiemu cieľu – dobytie a obsadenie vysielača navrchu.

V minulosti sme navštívili hlavne Conflict Zone, Red Problém, Operation Gaza či Metro. Minulého roku sme sa zúčastnili aj známej akcie v Chorvátsku v Mrčare. Napríklad na Blue Valley sme ešte neboli, no tohto roku sa na ňu chystáme. Ideme vyskúšať čosi nové.

Čo od veľkých akcií očakávate?

V prvom rade dobrú zábavu. Našťastie, sme partia veselých ľudí, máme schopnosť vždy si akciu užiť. Vieme sa však prispôsobiť druhu akcie, ktorej sa účastníme. Conflict zone bol zameraný viac na larp, tam sme v dedine vystrájali a zabavili sa pri tom. Akcia Red Problém bola zameraná viac na airsoft, larpu v nej bolo pomenej. Do popredia sme teda dali boje a taktiku. Vieme sa zabaviť na akciách oboch druhov, podľa toho, čo sa od nás očakáva. Popri bojoch nikdy nezabúdame na zábavu.

Veľké akcie si užívame aj o to viac, že máme šancu vidieť sa pokope ako tím. Inokedy sa nám málokedy stane, že sa celá partia zgrupí. Z tohto dôvodu radi chodievame aj deň vopred, ak sa dá…

Aj v postapokalyptickom Metre sa „Rusi“ bavia po svojom. Za Červenú linku do boja, hrdo a s úsmevom na perách.

Aké máte plány do budúcnosti?

Určite sa na nás môžete tešiť na veľkých akciách, ako sú: Red Problém, Blue Valley či Metro. Chceli by sme tohto roku navštíviť aj akciu v Srbsku, no uvidíme, ako nám to vyjde. A chceme sa aj zlepšovať na kurzoch, ako sme už spomínali. Rozhliadame sa aj po nejakom vlastnom ihrisku, kde by sme mohli trénovať.

Nejaký odkaz na záver?

Airsoft je pre nás životný štýl, svojim spôsobom. Motto, ktoré my v tomto prípade, samozrejme, vo veľmi nadnesenom význame používame, znie:

„Ak nechceš mať peniaze, daj sa na airsoft…“

 

Ak vás airsoftový tím TORA zaujal a máte chuť pozrieť sa na ich fanpage, nájdete ich TU.

 

 

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív TORA

 

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem