Vietcong Vyšehradné: Učíme hráčov chodiť na hry načas!

Organizačný tím slávnej Downtown arény v Prievidzi má pod svojou správou aj airsoftové ihrisko vo Vyšehradnom. Akcie na ňom bývajú striedmejšie, no lákavý priestor nenechá hráčov chladnými.

Areál Vyšehradného má svoju silnú základňu aj medzi paintballovými hráčmi. Niekedy ich tam je až 80. Aréna založila aj dva tímy s názvom Vietcong Prievidza, ktoré budú bojovať v Slovenskej paintballovej lige.

Paintball je ale medzi hráčmi airsoftu nie veľmi zaujímavý. Popýtali sme sa preto organizátorov na možnosti airsoftového ihriska a ich plány do budúcnosti.

Kde sa nachádza ihrisko vo Vyšehradnom?

Je medzi Prievidzou a Martinom, v katastri obce Nitrianske Pravno. Po pravej strane smerom z Prievidze do Martina.

Aký typ akcií organizujete?

Väčšinou sú to lokálky. Hráva sa vonku. Areál je tvorený prevažne OSB priestormi. Sú tam chatky, hotel, les… Časť ihriska je v rovine, časť v kopci. Je tvorené rozlohou zhruba 35 000 .

V letných mesiacoch je akcia vo Vyšehradnom vždy raz mesačne. Hry trvajú od desiatej rána do stretej či štvrtej poobede. Ak organizujeme nejaké špeciálne akcie, hráva sa v sobotu celý deň. Bežné lokálky mávame v nedeľu.

Čo je najväčšou prednosťou ihriska?

Myslím si, že najväčšou prednosťou oboch ihrísk je práve to, že sme schopní sa im venovať naplno. Od rána do večera. Kosíme, zdokonaľujeme prekážky… stále čosi vylepšujeme.

Nevynímajúc veľký rozsah plochy ihriska vo Vyšehradnom. Tiež dbáme aj na zabezpečení čo najväčšej bezpečnosti hráčov počas hry, čo je veľmi zásadná vec.

Koľko ľudí sa bežne zúčastňuje akcií vo Vyšehradnom?

Priemerne je to sto ľudí na akciu. Najviac sme mali 213 ľudí na jednej lokálke, pričom ľudia si zahrali bez problémov. Nebolo to na ihrisko veľa. Vtedy už boli tri armády v hre. Američania, Rusi a Partizáni.

Ako je to so vstupným?

Tohto roku sa vstupné zvyšovalo aj v aréne Prievidza aj vo Vyšehradnom. Vstupné je vo výške 7€ na osobu v prípade obyčajnej lokálky. Ak mávame špeciálne akcie, vstupné je 10 €.

Vo Vyšehradnom sme urobili ešte aj to, že kto príde na bežnú lokálku po desiatej hodine, čiže po čase registrácie, platí vstupné vo výške 10 €. Ide nám o to, aby sa hralo vždy načas a nezačínali sme akciu s hodinovým meškaním. Odkedy sme urobili tento krok, ľudia sa naučili chodiť načas.

Akú odozvu zanechávajú hráči po návšteve ihriska?

To je ťažké povedať. Závisí to od ich nálady. Keď prehrávajú, netešia sa veľmi. Víťazi sú zasa šťastní… Pre nás je však odozvou samotná účasť hráčov na jednotlivých hrách. Ak ich máme na ihrisku sto, berieme to ako pozitívnu odozvu. Pre nás to značí to, že ľudia sa nám na ihrisko radi vracajú. Tým pádom názor na hry bude asi dobrý.

Máte odkaz pre hráčov, ktorí sa tohto roku do Vyšehradného chystajú?

Tešíme sa na ďalšie akcie v novom roku. Začnú hneď, ako padne sneh a odíde blato. Akcie budú každý mesiac, dúfame. Tešíme sa na vás.

Autor: Zuzana Michalíková

Foto: archív Vietcong

P.S.  Ak sa vám tento článok páčil, kliknite na páči sa mi, aby ste na neho upozornili vašich priateľov na FB. 

Ďakujem